UWIELBIENIE

Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Tym razem w duchu radosnego Adwentowego wołania: "Marana Tha - Przyjdź Panie Jezu!"

czwartek 13 grudnia

Miejsce: kościół p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy Klasztorze Franciszkanów), Gliwice, ul. Franciszkańska 1.

Słowo: Marcin Jakimowicz

Uwielbienie poprowadzi: zespół "Kahal" (Wodzisław Śląski)

 

 

 

 

Plan:
17:30 - Eucharystia (parafialna)
      - Wieczór Uwielbienia

 

Marcin Jakimowicz - urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Chyba nieprzypadkowo.  Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Chyba przypadkowo. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa św. Jacka. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”.
W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem i sprzedały się w kilkudziesięciotysięcznym nakładzie.
Od tej pory Jakimowicz wydał jeszcze książki: "Dziennik pisany mocą" („m”), "Dno", "Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój", "Tramwaj, kefir i bułka" i „Pełne zanurzenie” (paganini) „Z góry dziekuję’ i „Słodkie kłamstwa” (wraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem), „Pan Bóg? Uwielbiam!” (Znak 2015) oraz dwa zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” (Znak) i „Ciemno, czyi jasno” (Niecałe).
W 2014 roku ukazał się wywiad-rzeka z Jakimowiczem zatytułowany „Niech żyje słabość, czyli o Wszechmocnych, który przychodzi jak żebrak” (eSPe, Kraków)
Publikował m.in. w Rzeczpospolitej, W drodze, bruLionie, Frondzie, Liście i Pastores.
Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema.

Wstęp wolny