Światło nadchodzi - Balet Magnifikat

Ballet Magnificat to założony w 1986 roku, amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie.  Link:  Video klip

 

 

 

 

W związku z działaniami prewencyjnymi zastosowanymi przez Rząd, ze względu na wspólne dobro,
zapraszamy na spektakl w późniejszym terminie, po ustaniu sytuacji kryzysowej.


Zespół łączy balet tradycyjny z nowoczesnym, dodając również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jive, tworząc niezwykłą mozaikę taneczną na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię ruchu z przejmującym, ewangelicznym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości tej grupy. 

 „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – w takich słowach napisał o nich amerykański dziennik „Dallas Morning News”.
Będąc nieustannie w drodze, do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie, w ponad 45 krajach, tańcząc dla wielotysięcznych publiczności między innymi w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Chinach, jak i dla mniejszych  grup widzów w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach czy Izraelu. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie.
 
Spektakl "Światło nadchodzi" to największe z dotychczasowych przedstawień, jakie Ballet Magnificat przywiezie tym razem do Europy. Na scenie zobaczyć będzie można całą historię zbawienia człowieka, od stworzenia Adama i Ewy, przez ich grzech, po oczekiwanie na Zbawiciela, prorocze zapowiedzi Mesjasza, Jego narodziny, działalność, śmierć i zmartwychwstanie.

Bilety:
40 PLN parter / 30 PLN (grupa powyżej 10 osób rezerwacja telefoniczna)
30 PLN balkon / 20 PLN (grupa powyżej 10 osób rezerwacja telefoniczna)

Więcej informacji i rezerwacja biletów:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 32 349 78 67/65/63

Organizatorzy:
Chorzowskie Centrum Kultury
Fundacja Siloe 24/7
Inicjatywa MISSIO
Fundacja BLESS
Stowarzyszenie Do Źródła
Akademia Interpretacji
Janis Druk

Filmik promo, Link:  Video klip