Warsztaty dla Małżeństw - Nysa 2021

We współpracy z Centrum Wsparcia Psychologicznego przt InfirmiCare i ZAZ w Nysie zapraszamy na Warsztaty Małżeńskie. Pełną informacje można uzyskać na www.zaznysa.pl  Zaproszenie dla Ciebie i małżonka:  Video klip

 

 

 

 

Warsztaty dla Małżeństw - Psychoterapeutyczne

Data i czas:
• 8 Styczeń 2022 – Sobota – 10:00 - 18:00
• 9 Styczeń 2022 – Niedziela – 10:00 - 14:00

• Dodatkowo po 2-3 tygodniach
60 min sesja „follow-up” online w małych grupkach (max 4 pary)


Opis:
Każdy z nas chce, żeby współmałżonkowi na nas zależało, żeby interesowało go, to jak się czujemy, to czego nam potrzeba i by poświęcił czas na to by nas wysłuchać.

Często da się słyszeć:
• Ona ciągle narzeka i za dużo wymaga
• On się nie angażuje w życie rodzinne
• Ona jest nazbyt kontrolująca
• On jest niedostępny
To tylko kilka przykładów, które często doprowadzają małżonków do poczucia bezsilności i braku nadziei na poprawę.

Podczas Waszej wspólnej drogi w małżeństwie mogło pojawić się tyle zranień zadanych przez siebie nawzajem, że może już nie ma w Was zainteresowania sobą i nie czujecie się zmotywowani do poświęcenia czasu i uwagi na uczucia i potrzeby współmałżonka…

Wiemy jak głęboka potrafi być rana rozczarowania i jak silne potrafi być zniechęcenie, które nie robią miejsca na wizję wspólnej przyszłości w poczuciu jedności małżeńskiej.

Dajcie sobie szanse! Chcemy Was zaprosić na spotkania dla małżonków, które z naszą pomocą- mogą przypomnieć Wam o tym jak budować Waszą relacje.

Prowadząc warsztaty będziemy korzystać z materiałów i opracowań Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, a proste i praktyczne rady jak efektywnie wdrażać nowe umiejętności zaczerpniemy od światowej sławy autorytetów:
• Dr Marsha Linehan (Profesor psychologii, twórczyni Psychoterapii Dialektyczno-Behawioralnej)
• Dr Aaron Beck (Profesor psychiatrii, twórca Psychoterapii Poznawczej),
• Dr H.Norman Wright (Licencjonowany terapeuta małżeństw, rodziny i dzieci, Profesor
• naukowy edukacji chrześcijańskiej ),
• Dr Robert L. Leahy (Profesor psychiatrii)
• Dr Gary Chapman (Znany jest ze swojej koncepcji „Pięciu języków miłości”, pomagającej ludziom wyrażać i otrzymywać miłość w jednym z pięciu języków).

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracy z małżonkami mogliśmy ustalić ostateczną formę warsztatów na podstawie ich komentarzy i tego co uznali za najcenniejsze dla ich małżeństwa.

 
Dzięki temu wiemy, że poszerzycie swoje relacje:
• Akceptacje Waszych słabości, uczenia się cierpliwości i zastanowienie się co można robić lepiej zamiast wyrzucać sobie jak powinno być
• Rozpoznanie Waszych potrzeb i podjęcia decyzji, kiedy i w jaki sposób wyjdziecie im naprzeciw
• „Przemówienie ludzkim głosem”, czyli usłyszeniu siebie i tego co ja myślę, co sobie wyobrażam i jak się czuję i czy przypadkiem nie przypisuję z góry współmałżonkowi złych intencji.
• Umiejętność zadbania o siebie. Jeśli chcemy dać wsparcie współmałżonkowi, musimy mieć pokój w sobie.

Ponad to pokażemy Wam:
• Jak istotne jest określanie celów dyskusji
• Jak być empatycznym
• Jak okazywać aprobatę
• Dowiedzieć się jaka jest Twoja rola w różnych sytuacjach

Wspólnym elementem tych tematów jest zmiana zachowania i myślenia. Jeśli zaczniecie kontrolować swoje myśli i zachowanie to wpłynie to również na wasze samopoczucie, a poprawę w waszych relacjach zauważycie w ciągu pierwszego tygodnia.
Jesteśmy świadomi, że proces zmiany jest wymagający i angażujący, a drobne potknięcia mogą Was zniechęcać do pracy.
Chcemy Wam zaoferować dwudniowy profesjonalny i intensywny warsztat oraz dodatkowy „follow-up” po dwóch tygodniach -odbywający się online (małe grupy)- podczas, którego omówimy Waszą pracę i zaangażowanie. W razie potrzeby udzielimy Wam wsparcia i zachęty.

Jeśli czujesz się bardzo zraniony/a, to może wydawać się trudne. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz zmiany trzeba zrobić pierwszy krok…

preview
Magdalena i Rafał Kimel są małżeństwem od 2004 roku i rodzicami trójki dzieci. Madzia z zamiłowania i wykształcenia jest psychoterapeutą terapii poznawczo-behawioralnej i instruktorem dbania o płodność Modelu Creighton. Rafał pracuje jako kierownik do rozwoju biznesu w Centralnej Europie dla amerykańskiej firmy i chętnie pomaga przyjaciołom w rozwoju ich biznesów. W latach 2004-2017 razem z rodziną mieszkali w Irlandii. Tam zaangażowali się w pracę z narzeczonymi i małżeństwami. Dzięki Madzi pomocy, jako instruktora dbania o płodność wiele małżeństw może teraz cieszyć się długo wyczekiwanym potomstwem, a jej autorski program dla narzeczonych przygotował wiele par do życia w rodzinie, zmieniając ich relacje na lepsze.
Po powrocie do Polski, od 2017, oboje aktywnie działają na rzecz zjednoczenia małżeństw i poprawy jakości relacji rodzinnych. Prowadzą własne warsztaty i rekolekcje chrześcijańskie.

Z radością udzieli Wam wsparcia i posłuży darem dobrej rady.

Zapisy:  tel. 697 851 993

Miejsce:
Zakład Aktywności Zawodowej
ul. Grodkowska 54
48-300 Nysa

Opłata:
Zaliczkę wysokości 75zł prosimy wpłacać na:
MAGDALENA KIMEL RODZINA-SOS
Kolorowa 11
34-324 Lipowa
Nr konta: 98102013900000610206538187
Tytułem: "Warsztaty Małeńskie Nysa - Imię i Nazwisko"

Poniżej można znaleźć link do nagrań Magdaleny na prywatnym kanale YouTube oraz komentarze osób biorących udział w ich warsztatach:

YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCnve3Px3V_AlJH2hirKkcKA/
Stona www:  https://www.rodzina.sos.pl

„Cieszę się, że mogłam wziąć udział w warsztatach. Bardzo mi pomogły w zrozumieniu męża i pomogą w relacjach rodzinnych.”

„Dziękuję. Już po pierwszym dniu przemówiłam do męża ludzkim głosem, a nie robiłam tego od lat.”

„Dziękuję za przemiłą atmosferę, autentyczność i wspaniałe życiowe świadectwo.”

„Prowadzący byli wspaniale przygotowani. Współpracowali ze sobą oraz świetnie się uzupełniali. Chętnie służyli radą i wsparciem, otwarci na drugiego człowieka, nie tylko na warsztatach ale i poza nimi. Wyrozumiali, życzliwi i oddani uczestnikom. Poczułam się zaakceptowana i ważna. Dziękuję, że jesteście i że mogłam was poznać.”

„Te warsztaty ratują rozbite rodziny, w którym brakuje miłości.”

„Dzięki tym warsztatom zostałem umocniony. Było dużo pracy, dużo walki, dużo łaski. Wasze prowadzenie było konkretne, twórcze, nienarzucające.”