Loading color scheme

Co Bóg mówi dziś do Kościoła?

Jako Miasto Chwały oraz Inicjatywa Missio serdecznie zapraszamy na konferencję w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jako wierzący z naszego miasta i regionu chcemy się spotkać, by wielbić Jezusa oraz wspólnie poszukać odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań: "Co Bóg mówi dziś do Kościoła?"

 

 

 

 

Miejsce
Sala Kina Amok
ul. Dolnych Wałów 3
Gliwice


Zobacz dojazd

Termin
18.01.2025 (sobota)
godz 10.00 - 21.00
Rejestracja od 9.00

Rejestracja
100zł - do 31.12.2024
125 zł - do 15.01.2025
150 zł - do 18.01.2025

Parking
Miejski darmowy lub płatny na
ul. Dunikowskiego 4
 

Zobacz dojazd

 

 

Co przed nami?

Inspirowani listami Jezusa do wspólnot wierzących z różnych miast (Objawienie 2:1-3:22), wierzymy, że Bóg również dzisiaj przemawia do swojego Kościoła, który żyje w miastach. Planujemy spojrzeć na ten temat z różnych stron, aby uzyskać szeroką perspektywę w nieustannie zmieniającym się świecie. Z tego powodu już drugi rok z rzędu zadajemy sobie jedno pytanie "Co Bóg mówi dziś do Kościoła? Naszymi gośćmi będą doświadczeni liderzy z różnych wspólnot chrześcijańskich, którzy podzielą się z nami swoim namaszczeniem, proroczą wizją, zachętą i myślami jakie Bóg ma dla nas na ten czas.

Tydzień modlitwy o jedność

Data konferencji nie jest przypadkowa. Cieszymy się, że możemy włączyć się w coroczne wydarzenia Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Chcemy wykorzystać ten czas, aby spotkać się, wspólnie oddać Bogu chwałę i lepiej się poznać. Wierzymy, że to ważne, zwłaszcza, że jest to od lat przestrzeń porozumienia między wieloma wspólnotami Kościoła.

Spotkajmy się!

Temat jedności uczniów Jezusa jest aktualny i niezmiernie ważny. Potrzebujemy jednak wiele mądrości i objawienia tych spraw, aby robić właściwe kroki. Dlatego wierzymy, że Bóg zaprasza nas dziś do spotkania i modlitwy, do dialogu i budowania nowych relacji, aby pozwolić Duchowi Świętemu na odbudowę pierwotnej więzi jaką jest miłość. Gorąco wierzymy, że to spotkanie może stać się dla nas inspiracją i drogowskazem na najbliższe miesiące, a nawet lata.

 

Poznaj naszych mówców

 

Biskup Artur Ważny | Kościół Rzymskokatolicki
Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, gdzie zastąpił kardynała Grzegorza Rysia. Od 2024 biskup diecezji sosnowieckiej. Duszpasterz młodzieży, studentów i małżeństw. Przez wiele lat prowadził Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Józefa. Był koordynatorem diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym oraz inicjatorem kursów Alpha. Współtworzył inicjatywę "Przystanek Jezus" mającą na celu ewangelizację uczestników festiwalu Przystanek Woodstock. Jedną z jego ostatnich inicjatyw było powołanie do istnienia Fundacji oraz Ośrodka Dialogu, Formacji i Misji „Alegoria” w Tarnowie.

Pator Andrzej Nędzusiak | Kościół Boży w Chrystusie - Kościół Protestancki
Wieloletni Pastor kościoła ,,Dom Boży” w Warszawie, a obecnie Prezbiter Naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie (KBWCH). Nauczyciel Słowa i mówca wielu konferencji. Były Przewodniczący Aliansu Ewangelicznego w RP, a aktualnie członek jego Zarządu. Współzałożyciel i członek Zespołu Przywódczego ruchu Polska dla Jezusa. Zaangażowany sercem w szereg inicjatyw o znaczeniu ogólnokrajowym i międzywyznaniowym.


Roman Gaweł | Stowarzyszenie Służba Szalom - Ruch Mesjański
Jest liderem i jednym z kluczowych działaczy Stowarzyszenia Służba Szalom, działającego w Oświęcimiu. Organizacja ta, powstała w latach 90., angażuje się w budowanie pojednania między chrześcijanami a Żydami. Służba Szalom prowadzi liczne projekty charytatywne, w tym wsparcie dla osób starszych, ubogich i samotnych, głównie na terenie Ukrainy, poprzez stołówki, paczki żywnościowe oraz projekty medyczne. Jest zaangażowany w organizację międzynarodowych konferencji, takich jak "Z Holokaustu do Żywej Nadziei". Służba Szalom działa także na rzecz pamięci o Holokauście i wsparcia narodu żydowskiego, m.in. poprzez Marsze Żywych oraz różne inicjatywy modlitewne i edukacyjne.

Ksiądz Roman Woznyak  | Kościół Grekokatolicki
Duchowny greckokatolicki, związany z parafią w Kaliszu. Od lat angażuje się w działalność na rzecz pokoju, zwłaszcza w kontekście konfliktu na Ukrainie, często prowadząc modlitwy i działania wspierające ofiary wojny. Znany jest z głoszenia przesłania jedności i solidarności, a także z podkreślania roli dialogu i cierpliwego poszukiwania pokojowych rozwiązań. Jego działalność obejmuje organizację inicjatyw modlitewnych oraz współpracę z różnymi wspólnotami w Polsce, co czyni go znaczącą postacią w lokalnej społeczności greckokatolickiej. Mąż oraz ojciec 2 dzieci. 

Przemysław Wilczyński | Open Doors - Kościół prześladowany
Prelegent stowarzyszenia Open Doors od 2019 roku. Spotyka się z chrześcijanami z krajów Światowego Indeksu Prześladowań, dzieląc się ich historiami i świadectwami podczas wielu spotkań w Polsce. Wierzy, że doświadczenie prześladowanego Kościoła powinno inspirować nasze wspólnoty do jedności i modlitwy, przypominając, że Kościół na całym świecie jest jednym, połączonym ze sobą ciałem.

 

Plan Konferencji​​

9.00 / Rejestracja
10.00 / Uwielbienie
10.45 / Sesja 1
11.30 / Przerwa / uwielbienie
12.00 / Sesja 2
12.45 / Przerwa
13.00 / Sesja 3
13.45 / Przerwa obiadowa
15.30 /  Sesja 4
16.15 / Przerwa
16.30 / Sesja 5
17.15 / przerwa
17.45 / Sesja 6 – Panel dyskusyjny
19.00 / Uwielbienie wieczorne
20.30 / Świętowanie Agape

Trwa tańsza rejestracja!

Do 31.12.2024
100 zł

Do 15.01.2025
125 zł

Do 18.01.2025
150 zł

 

ZAPISZ SIĘ

Po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany do formularza rejestracji naszego partnera Fundacji Miasto Chwały, gdzie łatwo się zarejestrujesz i opłacisz bilety

 

Organizatorzy :