SŁOWA ŻYCIA I ŚMIERCI JAK ŻYĆ ŻYCIEM ZWYCIĘSKIM DZIĘKI MOCY SŁOWA

III EDYCJA  „Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto ŻYCIE, abyś żył, ty i twoje potomstwo". (Pwt 30,19)

Zaproszenie, link: Video Klip 

 

 

 

 

Kochani! Wypowiadane przez nas słowa kształtują rzeczywistość wokół nas. Prawdą jest, że życie i śmierć są w mocy naszego języka. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mogliśmy doświadczać konsekwencji wypowiadanych słów przez media i inne osoby odnośnie pandemii Covid-19. Słowa te wywoływały w nas lęk, niepewność przyszłości, bezsilność, a czasami złość. Życie wielu osób zmieniło się o 180 stopni w ciągu zaledwie kilku tygodni. Ta sytuacja jest dobrym pretekstem aby podczas tych trzech dni warsztatów pokazać wam, że Wasze życie dzięki MOCY SŁOWA może być zwycięskie i to będziemy ogłaszać i wyznawać wiarą!
Jeśli tego jeszcze nie przeżyliście i Wasze życie jest pogrążone w smutku, w brakach, w wątpliwościach, to logiczne się wydaje pytanie: to wszystko tak pięknie brzmi, ale dlaczego to nie działa w moim życiu?
Wierzymy, że odpowiedź nadchodzi.
Ufamy, że przez ten warsztat dowiecie się jak praktycznie usłyszane treści zastosować w życiu codziennym.


Podczas tych kilku dni gwarantujemy Wam:
•    Zdobycie wiedzy z zakresu wpływu słów na nasze życie i życie innych osób
•    Rozwój umiejętności identyfikowania niezdrowych stylów myślenia oraz ich zmiany na styl wspierający, tak by móc wybierać błogosławieństwo
•    Zdobycie wiedzy z zakresu duchowych praw dotyczących wypowiadanych słów
•    Zbudowanie konkretnej postawy wobec słów obmowy i kłamstwa
•    Otwarcie się na działanie i wykonywanie Bożego zlecenia dla Waszego życia
•    Podniesienie samooceny i wzmocnienie poczucia własnej wartości


Prowadzący warsztaty:

preview

Magdalena Kimel jest mężatką od 2004 roku i mamą trójki dzieci. Z zamiłowania i wykształcenia jest psychoterapeutą terapii poznawczo-behawioralnej i instruktorem dbania o płodność Modelu Creighton. W latach 2004-2017 razem z rodziną mieszkała w Irlandii. Tam zaangażowała się w pracę z narzeczonymi i małżeństwami. Dzięki jej pomocy jako instruktora dbania o płodność wiele małżeństw może teraz cieszyć się długo wyczekiwanym potomstwem, a jej autorski program dla narzeczonych przygotował wiele par do życia w rodzinie, zmieniając ich relacje na lepsze. W czasie pobytu w Irlandii ukończyła studia psychoterapii, a teraz w Polsce pomaga głównie osobom cierpiącym na depresje i stany lękowe, prowadząc terapię poznawczo-behawioralną. Od trzech lat współpracuje z fundacją Rodzina w Służbie Człowieka w Rychwałdzie oraz prowadzi swój prywatny gabinet ‘Psychoterapii z Wartościami’ w Lipowej.


Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.rodzina.sos.pl


Poniżej można znaleźć link do nagrań Magdaleny na prywatnym kanale YouTube.
https://www.youtube.com/channel/UCnve3Px3V_AlJH2hirKkcKA/Plan warsztatów:

Sobota 14.08.2021

Czas spotkania: 14:00 - 18:30

Wstęp:
Przedstawienie prowadzących i zapoznanie się z grupą


Omówienie planu warsztatów:
1.    Temat: Słowo
2.    Temat: Poznanie mocy wypowiadanych przez nas słów
3.    Ćwiczenie: Doświadczenie mocy dobrego słowa w grupie
4.    Temat: Wpływ złych słów na nas i innych
5.    Temat: Fakty o narzekaniu, słowach niewiary i kłamstwie
6.    Ćwiczenie
7.    Temat: Następstwa kłamstwa
8.    Czas na przemyślenie i zapisanie rozważań


Niedziela 15.08.2021

Czas spotkania: 14:00 - 18:30
Grupa dzielenia
1.    Temat: Słowa życia- błogosławieństwo
2.    Temat: Sposoby komunikacji
3.    Ćwiczenie: Co widzę, co słyszę, jak reaguję
4.    Omówienie praw duchowych dotyczących wypowiadanych słów
5.    Ćwiczenia i rozważania


Sobota 21.08.2021

Czas spotkania: 14:00 - 18:30
Grupa dzielenia
1.    Temat: Wybór dobrych myśli
2.    Kontynuacja omawiania praw duchowych
3.    Temat: Sposoby przeciwstawiania się złym myślom
4.    Ćwiczenia i rozważania

Miejsce: 

Warsztaty będą się odbywać w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach ul. Jana Pawła II 5a.


Zapisy:
•    zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy, lub mobilnie przez QR kod, więcej informacji pod numerem tel. 579 069 089 (Magdalena)
•    ilość miejsc 16
•    jeśli będzie większe zainteresowanie to zorganizowane będą następne terminy
•    cena 200zl /os, płatne na miejscu przy rejestracji

preview

Zaliczkę wysokości 75zł prosimy wpłacać na:
MAGDALENA KIMEL RODZINA-SOS
Kolorowa 11
34-324 Lipowa
Nr konta: 98102013900000610206538187
Tytułem: "Warsztaty Słów... - Imię i Nazwisko"

 Świadectwa z I edycji Warsztatów Słowa:

"Jechałem na Warsztaty z pragnieniem otrzymania wskazówek, jak i kiedy słowa mogą dać życie a kiedy prowadzą do śmierci. Na warsztatach usłyszałem o nowych aspektach posługi słowa. Dotknęły mnie słowa "Kogo słucham temu służę w każdej chwili życia”. Zobaczyłem też jak słowami można posługiwać, świadcząc o tym, co od Ojca w niebie otrzymałem. Zobaczyłem też te obszary, w których zaniedbuje i wycofuje się z posługi bycia świadkiem tego, co Bóg uczynił dla mnie i dla bliskich. Zobaczyłem to, gdzie słowami raniłem, chociaż nie miałem takiej intencji. Małżeństwo prowadzące,  Magdalena i Rafał, są dla mnie świadectwem,  jak dwie osoby w swoich wypowiedziach mogą mówić jednym głosem. Odkryłem, jak wiele Bóg  obiecał i pragnie, abyśmy na nich się opierali, bo zapewnia, że On je będzie wypełniał.  Zostałem też utwierdzony w posłudze błogosławienia każdej osobie na mojej drodze życia, szczególnie tym którzy w moim przekonaniu nie są mi przychylni. Boży  dar słowa jest dla nas ludzi ogromnym skarbem i  zadaniem.”
ks. Piotr

"Dziękuję dobremu Bogu za to, że mogłam uczestniczyć w warsztatach o słowach życia i śmierci! Nie miałam jednak pojęcia, że wręcz namacalnie będę mogła doświadczyć mocy wypowiedzianych przeze mnie słów. Na warsztaty miałam przyjechać z moją mamą. Jednak kilka dni przed ich rozpoczęciem mama zaczęła się źle czuć i nie była w stanie przyjechać na warsztaty. Jak się potem okazało mama miała poważne zakażenie i lekarz powiedział mi, że została zabrana do szpitala w ostatnim momencie. W międzyczasie zdarzyły się dwa takie momenty kiedy poczułam, że mam ogłosić nad mamą słowa życia i ogłosiłam. A brzmiały one tak: "Będziesz żyła!". Będąc już w szpitalu mama przyznała mi się, że to co się z nią dzieje doprowadzi ją do śmierci i te słowa były jej bardzo potrzebne. Poza tym w rzeczywistości duchowej one również konkretnie wybrzmiały. Dzisiaj mogę już powiedzieć, że mama czuje się dobrze i nie ma już zagrożenia życia. Niech dobry Bóg będzie uwielbiony w tym moim doświadczeniu! Dzięki warsztatom o słowach życia i śmierci jestem bardziej świadoma tego jaką moc mają wypowiadane przeze mnie słowa. Zrodziło się też we mnie pragnienie wypowiadania jak najczęściej słów życia zawartych w Słowie Bożym, które jest lekarstwem dla mojej duszy i ciała! 
Niech będą dzięki Bogu oraz Magdzie i Rafałowi!”
Ewa

"Cudowny, choć trudny czas (poligon)  Głęboko wierzę, że to Duch Święty przygotował te warsztaty wybierając Magdę i Rafała jako swoje narzędzia. To wszystko co się działo przed i w trakcie tych warsztatów to działanie Ducha Świętego. Cieszę się, że zaprosił mnie do uczestnictwa. Dziękuję Bogu za światło. Za nadzieję i przymnożenie wiary. Mimo trudności wewnętrznych i bólu których doświadczyłem, czuję się mocniejszy, utwierdzony, czuję pokój i radość.”
Rafał


"Na warsztatach o słowach życia i śmierci dowiedziałam się jaką moc mają moje słowa. Duch Święty pokazał mi, gdzie w moim życiu działam moim słowem na szkodę a nie pożytek, zarówno siebie jak i innych, kiedy mój język przynosi mi śmierć a nie życie. Zrozumiałam też, że to często właśnie mój własny język i moje własne myśli, zamykają mnie na łaskę Boga i że przez nie odbieram sobie wiele dobra, którego Bóg dla mnie chce. Po raz pierwszy w życiu tak mocno doceniłam Słowo Boże jako broń przeciwko wszelkiej złej myśli, i wszelkiemu przekleństwu w moim życiu. Czuję, mam w ręce narzędzia do budowania Królestwa Bożego. Dziękuję Bogu za ten czas i polecam te warsztaty każdemu, kto chce budować swoje życie na Nim. Każdemu, kto chce w swoim życiu opierać się na Prawdzie, a nie kłamstwach, które nam się próbują narzucić.”
Ania