Szkoła Uwielbienia tańcem oraz Uwielbienia z flagami

Zapraszamy na polsko – czeską szkołę modlitwy i uwielbienia ruchem i tańcem.

 

 

 

 

 

 

Nowa, IV edycja Szkoły dla osób pragnących rozpocząć I rok  formacji rozpocznie się prawdopodobnie w lutym w Czechach.

W ramach Szkoły Uwielbienia będziemy się uczyć jak uwielbiać Boga i modlić się tańcem. Będziemy odkrywać biblijne korzenie tańca, duchowe znaczenie gestów i ruchu, znaczenie flag i sztandarów w biblii, biblijną symbolikę kolorów.

Szkołę  Uwielbienia poprowadzą Dorota i Kuba Herok. Kuba i Dorota są razem w posłudze uwielbienia od 18 lat. Przez te lata prowadzili uwielbienie i nauczania na wielu konferencjach, szkołach uwielbienia, domach modlitwy w Polsce i za granicą. Kuba jest liderem uwielbienia, Dorota posługuje w modlitwie tańcem.

Prowadzący:

preview

Dorota Herok

- od 17 lat zajmuje się uwielbieniem i modlitwą tańcem oraz tańcem izraelskim. Jej główny przekaz to intymność z Bogiem oraz prorocze uwielbienie za pomocą tańca, ruchu, używając flag i biblijnego znaczenia kolorów. Prowadziła wiele projektów tanecznych, nauczała na temat tańca uwielbienia, oraz prowadziła taniec i warsztaty na różnych konferencjach szkołach uwielbienia, w domach modlitwy w wielu miejscach w Polsce i za granicą ( m.in. Izrael, Finlandia, Niemcy, Ukraina, Czechy, Słowacja ) . Przez lata wytrenowała wielu tancerzy uwielbienia, liderów tańca, pomogła wielu wspólnotom i kościołom ustanowić służbę uwielbienia tańcem. Prowadziła tańce uwielbienia z flagami podczas XIX, XX i XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także koncertu „Bóg liczy na Ciebie! ŚDM. JESTEŚMY RAZEM!” Przez ostatnie lata jest również zaangażowana w prowadzenie tańca na konferencjach w Izraelu ( All Nation Convocation Jerusalem, Succot Celebration Conference Jerusalem ) Współpracowała m.in. z zespołem TGD., misją 22:22. Jest także nauczycielem i choreografem tańców żydowskich i izraelskich, prowadzi zespół tańca " Klezmer" w Cieszynie. Absolwentka Chrześcijańskiej Szkoły Pantomimy, Dramy i Tańca. Dorota wraz z Kubą prowadzili w zeszłym roku na I i II turnusie rekolekcji „Jezus Żyje!” warsztaty  flagowania i tańca na poziomie „Głębiej w uwielbienie”.

 

 preview

Kuba Herok

- producent filmowy (Clay Qb). Twórca między innymi serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. Odcinek ósmy - Stopstart 8 otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 - PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.
Gitarzysta, lider Uwielbienia, który swoją pasję do Jezusa wyraża muzyką i śpiewem.
Współautor audiobooka "Prorocze uwielbienie": Dorota i Kuba Herok, opowiadali o proroczym uwielbieniu w różnych jego aspektach. Omówili przykłady biblijne uwielbienia muzyką, modlitwy tańcem i flagami, a także przedstawili wymiary ich praktycznego zastosowania w codziennym życiu. Nagrania dokonano dnia 23.11.2016 podczas spotkania wspólnoty Głos na Pustyni.

Działania Szkoły koordynują:

preview

Ola i Iwo Scelinowie
- zafascynowani Słowem, które daje Życie. Odkrywają w codzienności niezwykłą obecność i opiekę Boga, który przez nieprawdopodobne historie, nazywane przypadkami, wprowadza ich w głębię Swojej Tajemnicy. Od lat posługujący modlitwą uwielbienia tańcem i flagami. Pragną oddać Bogu chwałę całym swoim życiem i całymi sobą. Małżonkowie od prawie ćwierć wieku, rodzice trzech niezwykłych synów.

Tematy które będą poruszane na tym cyklu warsztatów:
- taniec i mowa gestów w Biblii,
- taniec w izdebce, taniec jako owoc intymnego spotkania z Bogiem,
- ciało jako świątynia Ducha Świętego,
- duchowe znaczenie gestów i tańca,
- znaczenie sztandarów w Piśmie Świętym,
- symbolika kolorów w Piśmie Świętym,
- używanie flag i sztandarów w uwielbieniu,
- taniec proroczy - taniec w Duchu,
- ruch i taniec we wstawiennictwie i walce duchowej,
- taniec jako narzędzie ewangelizacji,
- taniec w zespole,
- współpraca pomiędzy zespołem muzycznym a tanecznym,
- taniec w kontekście osobistym, w Kościele i narodzie,

Terminy zjazdów Szkoły Uwielbienia:   IV edycji podamy na początku stycznia 2022 roku.

Najnowsze wiadomości dla uczestników Szkoły:

preview
 
Zapraszamy na polsko – czeską szkołę modlitwy i uwielbienia ruchem i tańcem.
Wierzymy że Bóg porusza się w narodach. Chcemy stanąć razem jako nasze narody i w jedności, jako jedno ciało uczyć się szukać Jego obecności i dać się Jemu poruszać w nas i przez nas. Aby zapanowało Jego Królestwo, stała się Jego wola jak jest w niebie tak i na ziemi, w naszych narodach. Chcemy uczyć się jak być światłem tego świata i solą tej ziemi, niosąc Jego chwałę do naszych narodów. Szczególnie w takim czasie jak ten.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać modlitwę i uwielbienie Boga ruchem i tańcem,  doświadczyć przemieniającej Bożej obecności i wejść głębiej w duchowy, proroczy wymiar ruchu i tańca, podążając za najlepszym Nauczycielem, którym jest Duch Święty.
 
Szkołę poprowadzą Kuba i Dorota Herok oraz zaproszeni goście:
Christine i Sodapop Jeanville z Francji
Helena Kalabova z Czech
Marcin Boczek z Polski
 
Miejsce szkoły : Cieszyn / Czeski Cieszyn
Więcej informacji oraz zapisy na www.yadah.com.pl
 
Zapraszamy
Ilość miejsc ograniczona :)

 
Ważna informacja -  nie będzie możliwości dołączenia w trakcie trwania cyklu warsztatów, chyba że prowadzący wyrażą na to zgodę.

 Polecamy Waszej uwadze krótki filmik:

Video link

 Zachęcamy również do odwiedzenia strony Doroty Herok na Facebook-u oraz śledzenia najnowszych wiadomości i materiałów:

Facebook link - Galeria niezwykłych zdjęć

Facebook Dorota Herok:

Facebook link