Czuwanie nocne 2023

Serdecznie zapraszamy na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego - Sobota 27 maja, kościół pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach, ul. Kościelna 6

 

 

 

 

Plan Czuwania:

g. 20.00 – rozpoczęcie, uwielbienie prowadzi zespół Effatha

g. 21.00 – katechezy (trzy grupy tematyczne)

                • ewangelizacyjna - poprowadzi: Iwo Scelina (sala katechetyczna)
                • dla młodzieży - poprowadzi: Elżbieta Goldmann (kaplica św. Jadwigi)
                • Biblia – najlepszy komunikator z Bogiem - poprowadzi: s. dr hab. Joanna Nowińska (kościół)

g. 22.00 - czas na relacje - kawka, herbatka (kaplica św. Jadwigi)

g. 22.30 - modlitwa oddania życia Jezusowi (kościół)
                - o chrzest w Duchu Świętym,
                - o dary Ducha Świętego,
                  uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego
g. 23.30 – Eucharystia -

Sylwetki mówców:

preview

Iwo Scelina – trener personalny, pedagog. Ukończył Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Śląskim i od 25 lat wędruje szlakami literatury, języka i kultury z kolejnymi rocznikami swoich uczniów. Pomaga im w osiąganiu nie tylko jak najwyższych wyników podczas egzaminu dojrzałości, ale również wspiera ich rozwój osobisty w czasie spotkań indywidualnych i grupowych. Wskazuje, jak praktycznie można wykorzystać wiedzę humanistyczną na co dzień, jak odkrywać wskazówki dotyczące teraźniejszości i życia w dziełach sprzed lat i wieków. Od listopada 2020 roku rozwija autorski projekt internetowy „Matura na maksa”, w ramach którego współpracuje już ze Społeczną Akademią Nauk z Łodzi i Niezależnym Zrzeszeniem Studentów z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Poszerzeniem kompetencji stały się studia z zakresu coachingu oraz ukończenie Akademii Komunikacji prowadzonej przez Tomasza Zielińskiego. Od młodości zafascynowany jest słowem – tworzącym światy literackie i budującym przestrzenie między ludźmi. Uwielbia rzeczywistość metafory w sztuce i życiu. Dlatego chętnie pracuje z wykorzystaniem metody wizualizacyjnej „Points of You”. Pozwala ona na dotarcie do tych rejonów naszego wnętrza, które potrzebują „specjalnego klucza”. W ramach Instytutu Wspierania Rozwoju proponuje cykl grupowych spotkań „Trampolina do sukcesu” wprowadzających w podstawowe zagadnienia związane z pracą nad swoim potencjałem. Może to być początek wspaniałej przygody, w której może Ci towarzyszyć podczas indywidualnych sesji coachingowych realizowanych jako kontynuacja procesu zapoczątkowanego „Trampoliną”. Za motto swojej pracy pedagoga i coacha wybrał słowa Montaigne’a: „Patrzcie, ile ten kij ma końców”. Wraz ze swoją żoną Olą są zafascynowani Słowem, które daje Życie. Odkrywają w codzienności niezwykłą obecność i opiekę Boga, który przez nieprawdopodobne historie, nazywane przypadkami, wprowadza ich w głębię Swojej Tajemnicy. Od lat posługujący modlitwą uwielbienia tańcem i flagami. Pragną oddać Bogu chwałę całym swoim życiem i całymi sobą. Małżonkowie od prawie ćwierć wieku, rodzice trzech niezwykłych synów.

preview

Elżbieta Goldmann - liderka wspólnoty Effatha, w której gromadzą się młodzi ludzie, żeby oddawać chwałę Bogu, wzrastać, rozwijać swoje pasje i odkrywać charyzmaty. Liderka uwielbienia i modlitwy. Absolwentka Centrum Szkolenia Muzyków i Liderów w Polsce CSM, a także absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Prawa i Administracji. Kocha Boga i chce widzieć, jak młode pokolenie oddaje Jemu swoje życie i płonie pasją dla służby Jezusowi. 

preview

dr hab. s. Joanna Nowińska (biblista) - s. Joanna pracuje w kontekstach interdyscyplinarnych, specjalizacja: Apokalipsa św. Jana. Wykładowca m. in. UPJPII w Krakowie. Prowadzi także katechezę, warsztaty i rekolekcje. Zaangażowana m. in. w projekt przybliżania myślenia Bożego zawartego w Biblii YOUMYGOD.PL, wraz z Księżmi Salwatorianami tworząca Słowo Na Jutro, komentuje Pismo Święte w radiu eM i w ramach wykładów w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym w TV TRWAM. Zaangażowana w Alpha Polska, ruch Świeckich Misjonarzy Kombonianów oraz formację katechetów parafialnych w diecezji katowickiej. W tym roku prowadziła na rekolekcjach „Jezus Żyje!” poziom „Biblia Księgą Bliskości”. Pasjonuje się Bogiem i Jego komunikacją z człowiekiem. Prowadzi cykl „Spotkania ze Słowem” - dwa razy w miesiącu spotkanie na zoomie oraz co dwa, trzy miesiące dzień skupienia stacjonarnie w formie lectio divina w Rudach Raciborskich w Pocysterskim Zespole Klasztorno – Pałacowym.

 W trakcie Czuwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Organizatorzy:
Wspólnota młodych Effatha, Fundacja Inicjatywa MISSIO,
Referat Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej