„Zasady, według których żyją ludzie szczęśliwi”

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, konferencję „Zasady, według których żyją ludzie szczęśliwi” musimy przenieść na jesień br.
We wrześniu podamy kolejny termin konferencji.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

 

 

 

Jakimi zasadami kierują się ludzie szczęśliwi? Co to znaczy, że nasze życie wewnętrzne jest źródłem zewnętrznego sukcesu? W jaki sposób dokonuje się zmiana, która prowadzi do rozwoju osobistego i budowania uczciwych relacji z innymi? W jaki sposób te proste zasady pomagają nam żyć zgodnie z wolą Bożą?
Nigdy więcej nie wracaj do tego co nie działało,
Nigdy więcej nie próbuj zmienić drugiej osoby,
Nigdy więcej nie trać z oczu szerszej perspektywy…
To tylko niektóre z nich.
Podczas naszych spotkań będziemy zajmować się całościowym (duchowo-emocjonalno-psychologicznym) rozwojem człowieka, zgodnie ze Słowem z Ewangelii wg św. Marka:
Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych. (Mk 12, 29-31)

preview

Konferencję poprowadzą: Karolina i Karol Fromont są małżeństwem od 21 lat.

Przez 11 lat posługiwali na misjach pracując na trzech kontynentach: w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Wspólnie założyli i prowadzą Fundację Reaching Beyond – Sięgając Nieba. W jej ramach podejmują różnego rodzaju działania (także w przestrzeni mediów społecznościowych) zajmujące się szeroko pojętym rozwojem człowieka: duchowym, psychicznym i fizycznym.
Są dyplomowanymi Praktykami Coachingu pracującymi w ujęciu chrześcijańskim. Zajmują się coachingiem indywidualnym i coachingiem par. Prowadzą też rekolekcje, warsztaty i szkolenia dla różnych grup wiekowych i stanów życia w Kościele.
Karolina jest absolwentką UMCS w Lublinie, gdzie studiowała Chemię i Fizykę. Kształciła się też na WSZiA w Opolu kończąc podyplomowe studia Mediacji i Negocjacji. Jest także w trakcie procesu przygotowania do pracy w nurcie TSR (terapii skierowanej na rozwiązania). Prowadzi własną firmę K.T.O. i jest lektorem języka angielskiego przygotowując min. do matury i egzaminu 8 klasy.
Karol jest absolwentem teologii dogmatycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Kształcił się na Uniwersytecie Opolskim otrzymując Diploma Licentiae z teologii pastoralnej. Napisał podręcznik: „Radość głoszenia Dobrej Nowiny – czyli słów kilka o kerygmacie” oraz bajkę „Cudowny Kryształ”, która została także wydana jako audiobook (inne bajki w drodze).
Prywatnie … i pasje

preview
Karolina Fromont - Od 20 lat jestem żoną ciekawego człowieka, z którym przeszłam przez ogień i wodę zwycięsko wychodząc po drugiej stronie. Mając korzenie wojskowe (dwóch pułkowników od strony mamy) zawsze pociągało mnie to co wojskowe. Wybrałam jednak stowarzyszenie strzeleckie i aktywnie ćwiczę strzelectwo sportowe oraz dynamiczne. Lubię śpiewać i grać na gitarze. Bardzo cieszy mnie praca, która wymaga kreatywności czy też wyzwania, np. graficznie opracowuję rysunki do bajek Karola, przenoszę zdjęcia na deski tworząc za każdym razem inną aranżację, czy też tworzę – np. czołg-przytulankę dla fana gry „World of tanks” lub konia-pufę do siedzenia .

preview

Karol Fromont - Jestem szczęśliwym mężem niepowtarzalnej kobiety. Uwielbiam podróże, szczególnie samolotem. Karolina wie, że jak gdzieś lecimy to ja zawsze muszę siedzieć przy oknie . Nie ma dla mnie nic piękniejszego jak podziwianie świata z wysokości kilku czy kilkunastu kilometrów nad ziemią . Piłka nożna, muzyka i filmy to moje trzy pasje, choć Karolina się śmieje, że raczej kolekcjonowanie wielorakich tłumaczeń Pisma Świętego. Gram na rożnego rodzaju instrumentach perkusyjnych. Mój ulubiony instrument to bęben jambee. A moją najnowszą radością jest to, że uczę pięcioro dzieci podstaw perkusji w Ognisku Muzycznym.


Plan konferencji:

Sobota 25 maja
08.30 Rejestracja
09.15 Uwielbienie
10.00 Sesja I
11.00 Przerwa
11.30 Sesja II
12.20 Przerwa
12.35 Sesja III
13.25 Przerwa obiadowa
14.25 Uwielbienie
14.50 Sesja IV
15.40 Przerwa
16.00 Sesja V
16.50 Przerwa
17.00 Sesja VI

TERMIN:
Konferencja odbędzie się 25 maja 2024 r.
MIEJSCE:
Gliwice, Centrum Edukacyjne im. Św. Jana Pawła II,
al. Jana Pawła II, 5a,
CENA:
100 zł od osoby bez obiadu
130 zł od osoby z obiadem

W cenie: sala, prowadzący, obiad, przerwy kawowe,
W czasie przerw będzie możliwość zakupienia ciasta,
ZAPISY:
Link do formularza zgłoszeniowego: >> Link <<
Pełne zgłoszenie obejmuje:
1. zgłoszenie się poprzez formularz
2. opłatę za udział w konferencji
Opłatę prosimy przelać na konto 61 1240 1343 1111 0011 1351 8594 z dopiskiem: na cele kultu religijnego/konf_25.05

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Fundacji
p. Danuta Siemak - Pupar,
tel.: +48 604 874 110
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy:
Fundacja Inicjatywa MISSIO, Referat Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej,